Jack Dorsey’den şok edici Bluesky açıklaması

Görünüşe göre Jack Dorsey, Bluesky yönetim kurulundan ayrılmış durumda. TechCrunch’ın tespit ettiği gibi, daha önce Bluesky’nin en yüksek profilli savunucusu olan eski Twitter CEO’su, son zamanlarda çokça paylaşım yaptığı bu hafta sonu hayat güncellemesini X‘te paylaştı. “Hala bsky panosunda mısın?” diye soran bir kullanıcıya yanıt olarak Dorsey yalnızca “hayır” dedi.

Merkezi olmayan sosyal ağ, 2019 yılında o zamanki Twitter’daki bir ekibin projesi olarak başladı ancak sonunda kendi kendine bölündü. Neredeyse bir yıl boyunca yalnızca davetlilerin katılımının ardından bu mart ayında halka açıldı. Jack Dorsey yönetim kurulunda yer alırken Bluesky, 2021’den bu yana CEO’su olan Jay Graber tarafından yönetiliyor. Dorsey, Elon Musk‘un devralınmasından bu yana X hakkında karışık şeyler söyledi, ancak görünen o ki artık eski durumuna dönmüş durumda.

Cumartesi günü X’te şöyle bir gönderi paylaştı: Şirketlerin size haklar vermesine bağlı kalmayın. özgürlük teknolojisini kullanarak onları kendiniz savunun.” Şirket, ilk etapta Dorsey’in ayrılışından bahsetmedi ve adı web sitesinde hala yönetim kurulu üyesi olarak adı yer alıyordu. Ancak TechCrunch, Dorsey‘in aylar önce kendi Bluesky hesabını silmiş gibi göründüğünü belirtiyor. Bluesky o zamandan beri Dorsey‘in ayrılışını resmi hesabında doğruladı. Şirket ayrıca “insanlara deneyimlerinin kontrolünü veren bir sosyal ağ oluşturma taahhüdümüzü paylaşan Bluesky kamu yararına çalışan şirket için yeni bir yönetim kurulu üyesi aradığını” da belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x