Sultanlar Ligi’ne Galatasaraylı İlkin Aydın damgası! Yerlilerde zirvede

Galatasaray Daikin, Sultanlar Ligi’nin normal sezonunu 6. sırada tamamladı. Sarı-kırmızılılar play-off eşleşmesinde Nilüfer Belediyespor ile eşleşti. Sarı-kırmızılılarda sezona damga vuran isim İlkin Aydın oldu.

İLKİN AYDIN ZİRVEDE
Vodafone Sultanlar Ligi’nde normal sezonun en skorer yerli oyuncusu 378 sayı ile İlkin Aydın oldu. Onu 263 sayı ile Kuzeyboru’da Tuğba Şenoğlu İvegin takip etti.

2. Yasemin Özel 303 sayı
3. Tuğba Şenoğlu İvegin 263 sayı
4. Fatma Şekerci 261 sayı
5. Neriman Özsoy 257 sayı

Öte yandan İlkin Aydın, yüzde 57’lik oranıyla normal sezonun en iyi servis karşılayan ikinci oyuncusu oldu. Bu alanda PTT’de Nehir Kurtalan yüzde 58 ile zirvede yer aldı.

YASEMİN GÜVELİ SONRADAN AÇILDI
Sezona Eczacıbaşı’nda başlayan ve devre arasında Çukurova’ya transfer olan Yasemin Güveli blok ortalamasında zirvede yer aldı. Oynadığı 47 sette 58 blok yapan Yasemin, 1.2 blok ortalaması yakaladı ve zirvede yer aldı. Yasemin Güveli gelecek sezon Galatasaray’da forma giyecek.

‘CARUTASU 1 HAZİRAN’DAN İTİBAREN OYUNCUMUZ’
Galatasaray Yöneticisi Mehmet Cibara, Galatasaray’ın Alexia Carutasu ile anlaştığını açıklamıştı

“Aleksia Carutasu ile birlikte milli takımın geniş kadrosunda bulunan 4 oyuncunun transferi bitti. Hazırlandı. Yönetim kurulundan geçti. 1 Haziran’dan itibaren Galatasaray’ın resmi oyuncusu olacak.”

İLKİN AYDIN VE AYÇİN AYKYOL İLE SÖZLEŞME UZATILDI
Mevcut kadroda bulunan milli oyuncular İlkin Aydın ve Ayçin Akyol ile sözleşme uzatma anlaşması yapılmıştı. Sarı-kırmızılı takımda İlkin Aydın’ın gelecek sezon birinci kaptan olarak yer alması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x